Dr. Stre

Strona domowa Piotra Strębskiego

Teksty

Dotychczasowe teksty posegregowałem wedle tematyki na następujące grupy: Ekonomia, Filozofia, Historia, Poezja, Socjologia. Grupy te stanowią odzwierciedlenie moich zainteresowań. Tym samym będę starał się sukcesywnie uzupełniać je o nowe teksty, które wpadną mi w oczy, i na które znajdę wystarczająco dużo czasu, by móc je zeskanować i/lub przetłumaczyć na język polski 🙂
Wszystkie teksty są opublikowane w formacie pdf, do którego otwarcia konieczny jest darmowy program Adobe Acrobat Reader lub jego świetny odpowiednik – również darmowy Foxit Reader. Jeśli zaś używasz systemu operacyjnego Linux – co jest wysoce pożądane i zwyczajnie polecane – z otwarciem tych plików nie będziesz mieć żadnego kłopotu, nawet gdy uprzednio nie będziesz martwić się o zainstalowanie Acrobata czy Foxita.
Jeśli dostrzeżesz jakieś literówki bądź kompromitujące formy stylistyczne w tekstach, na które mam jakiś wpływ (niedostatecznie dobrze przeprowadziłem korektę, lub kiepsko spolszczyłem) – napisz do mnie z krytyką i wygarnij mi to! Na pewno dokonam niezbędnych poprawek, by już nie było wstydu. Teksty te przeznaczone są dla jak najszerszego kręgu odbiorców, pomysł ich publikowania wypływa z bliskiej mi idei samokształcenia, dlatego tak ważne jest, by miały jak najlepszą jakość i nie straszyły w czytaniu.